facebook

Narzan – Mecenas kultury

Jednym z wielu wyzwań jakie podjął producent wody NARZAN jest mecenat.
W jego ramach odbywają się spotkania autorskie promujące dobre, wyjątkowe, nietuzinkowe pozycje książkowe.
Taką książką jest Moskwa Noir. W Warszawskim Trafficu odbyło się spotkanie prezentujące tę pozycję. Zarówno prelegenci jak i publiczność miała okazję degustować wodę NARZAN. Naturalnie mineralizowana woda z Kaukazu – niech kojarzy nam się nie tylko ze zdrowym trybem życia, ale także z ciekawym życiem.

"Moskwa Noir to 14 opowiadań z Moskwą w tle. Mroczne i krwawe, wpuszczają czytelnika do wnętrza rosyjskiej stolicy przez tylne drzwi. Nowoczesne grodzone osiedla z ciałami zabetonowanymi w fundamentach. Biznesmen ukrywający się wśród bezdomnych przed zemstą szefa oligarchy. Nauczycielka, która usiłuje otruć swego ojca.

W tym zbiorze rosyjska stolica to miasto, gdzie trudno odróżnić rzeczywistość od groteski. Redaktorki antologii umieściły opowiadania w czterech, nawiązujących do wielkich rosyjskich powieści, rozdziałach: „Zbrodnia i kara”, „Martwe dusze”, „Ojcowie i dzieci” oraz „Wojna i pokój”. Moskwa Noir to obszerny i zaskakujący portret stolicy. Jak napisał jeden z rosyjskich recenzentów zbioru, „tego miasta można nie lubić, ale trudno nie być z niego dumnym”. Po jego mrocznych zaułkach oprowadzają: Ludmiła Pietruszewska, Irina Dienieżkina, Anna Starobiniec i inni czołowi rosyjscy pisarze. Ciekawym dodatkiem dla czytelników będzie mapa Moskwy, na której zostały zaznaczone wszystkie zbrodnie dokonane przez bohaterów opowiadań. "

Mapa Strony
SZYBKO DO CELU NA STRONIE
Infolinia
SZYBKI KONTAKT Z BIUREM
Biuro handlowe
ul. Ułanów 7
05-230 Kobyłka
+48 22 786 84 16
email: kontakt@nurman.pl
Koszyk